Výchova k ochraně životního prostředí

Projekty:

Školní rok 2023-2024

Projekt JMK Naučná stezka při MŠ Libuška

Vybudování nové naučné stezky doplněním nových prvků do zahrady MŠ.

publicita.png         Lavice okolo stromu.jpg

************************************************************************

Školní rok 2021/2022-23

Projekt MŠ LIBUŠKA 80
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je personální posílení našeho týmu o školního asistenta a realizace projektového dne ve výuce.

publicita - plakát.pdf logo.jpg

....................................................................................

Zahrada v přírodním stylu při MŠ Libuška

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR

na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Celkové způsobilé výdaje: 476 500 Kč
    Výše příspěvku SFŽP ČR: 405 025 Kč
    Výše příspěvku žadatele: 71 475 Kč

Realizace projektu
    Zahájení: březen 2020
    Ukončení: listopad 2021

Publicita.pdf

Banner.jpg

Foto teepee 1.jpgBrouk na zahradě.jpgDendrofon s dětmi.jpgNové tee-pee na zahradě.jpg

Cílem projektu bylo vybudování nové přírodní zahrady v areálu MŠ Libušina třída 29.

Doplnění málo vybavené zahrady o nové učební, herní a přírodní prvky, zákoutí pro děti, tak, aby zahrada mohla být využívána dětmi za každého ročního období. Nově jsou na zahradě dva smyslové chodníčky, dvě vrbové stavby, tři Tee-pee, přístřešek - domeček pro děti s porostlou střechou a prolézačka Brouk. Své dovednosti budou děti rozvíjet na herním a diaktickém prvku Dendrofon. Na zahradě byly také vysázeny dva vzrostlé stromy, které nám v příštích letech poskytnou stín v létě, a budou zdrojem učení vztahu k přírodě. Jedná se o ovocný strom - švestku, a náš národní strom - lípu srdčitou.

Realizace projektu je velkým krokem k tomu, mít v budoucnu zahradu naší MŠ jako prostor pro přirozené učení a rozvoj dětí, s aktivačními prvky pro rozvoj smyslů a vztahu k přírodě.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Školní rok 2018/2019,2019/2020-2021,2022-23

Podpora předškolního a základního vzdělávání

ve městě Brně

Projekt spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zvyšování kvality základního a předškolního vzdělávání ve městě Brně, zapojení co největšího počtu dětí do předškolního vzdělávání a podpora dětí a žáků při přechodu  mezi stupni vzdělávání.

Plakát projekt Podpora.pdf

logo.jpg

MŠ LIBUŠKA 63

je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je personální posílení našeho týmu o školního
asistenta, vzdělávání pedagogů zaměřené na inkluzi, osobnostně
sociální rozvoj a polytechnické vzdělávání. Dále profesní rozvoj
pedagogů prostřednictvím supervize a spolupráce s rodiči dětí.
EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

(viz níže plakát)

Publicita_plakát.pdf

Projekty Rovný přístup k předškolnímu vzdělávání

ve městě Brně

Plakát A3 Rovný přístup.pdf

Školní rok 2016/2017, 2017/2018

Název projektu: MŠ Libuška 22

Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0003074

Zahájení realizace projektu: 1. 9. 2016

Ukončení realizace projektu: 31. 8. 2018

Délka realizace: 24 měsíců

Výše podpory: 380 396 Kč

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je kombinací aktivit z těchto oblastí: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů MŠ, usnadňování přechodu dětí z MŠ do ZŠ.

Cílem projektu je personální posílení našeho týmu o školního asistenta v mateřské škole, podpora vzdělávání pedagogů v kurzech zaměřených na čtenářskou pregramotnost, matematickou pregramotnost, inkluzi, prevenci logopedických vad a problémů komunikačních schopností u dětí, individualizaci vzdělávání, sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv a prohloubení spolupráce s rodiči dětí prostřednictvím odborně zaměřených tematických setkávání.

kohout.gif

Libušina třída 29
Brno-Kohoutovice
info@mslibuska.cz